Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0420
Mfr. Part # :
12SWS0420
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .312 OD
DataSheet
12SWS0420 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0420 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.312" (7.93mm)
  • Diameter - Shoulder:0.170" (4.32mm)