Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0158
Mfr. Part # :
12SWS0158
Description
SHOULDER WASHER .090 ID .187 OD
DataSheet
12SWS0158 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0158 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.090" (2.29mm)
  • Diameter - Outside:-
  • Diameter - Shoulder:0.120" (3.05mm)
  • Thickness - Overall:0.047" (1.19mm)
  • Length - Below Head:0.250" (6.35mm) 1/4"