Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS4018
Mfr. Part # :
12SWS4018
Description
SHOULDER WASHER .265 ID 1.500 OD
DataSheet
12SWS4018 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS4018 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.265" (6.73mm)
  • Diameter - Outside:1.500" (38.10mm)
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.120" (3.05mm)
  • Length - Below Head:0.250" (6.35mm) 1/4"