Richco, Inc. (Essentra Components) 10SC250032
Mfr. Part # :
10SC250032
DataSheet
10SC250032 PDF
Price is not available, please RFQ
10SC250032 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:1/4"
  • Diameter - Inside:0.260" (6.60mm)
  • Diameter - Outside:0.312" (7.92mm)
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.281" (7.14mm)
  • Length - Below Head:0.250" (6.35mm) 1/4"