Califia Lighting (Bivar) SW-040-140
Mfr. Part # :
SW-040-140
Description
WASHER SHOULDER #4 POLY SULFIDE
DataSheet
SW-040-140 PDF
Price is not available, please RFQ
SW-040-140 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:#4
  • Diameter - Inside:0.119" (3.02mm)
  • Diameter - Outside:0.245" (6.22mm)
  • Diameter - Shoulder:0.140" (3.56mm)
  • Thickness - Overall:0.079" (2.00mm)
  • Length - Below Head:0.040" (1.02mm)