Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0399
Mfr. Part # :
12SWS0399
Description
SHOULDER WASHER .120 ID .250 OD
DataSheet
12SWS0399 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0399 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.250" (6.35mm) 1/4"
  • Diameter - Shoulder:0.185" (4.70mm)
  • Thickness - Overall:0.031" (0.79mm)
  • Length - Below Head:0.050" (1.27mm)