Richco, Inc. (Essentra Components) 12SWS0206
Mfr. Part # :
12SWS0206
Description
SHOULDER WASHER, NATURAL, NYLON
DataSheet
12SWS0206 PDF
Price is not available, please RFQ
12SWS0206 Tech Specifications
  • Part Status:Active
  • Thread/Screw/Hole Size:#4
  • Diameter - Inside:0.120" (3.05mm)
  • Diameter - Outside:0.154" (3.91mm)
  • Diameter - Shoulder:-
  • Thickness - Overall:0.093" (2.36mm)
  • Length - Below Head:0.062" (1.57mm) 1/16"