Richco, Inc. (Essentra Components) 10SCM003010
Mfr. Part # :
10SCM003010
Description
SHOULDER WASHER 3.1MM ID 6.2MM O
DataSheet
10SCM003010 PDF
Price is not available, please RFQ
10SCM003010 Tech Specifications
  • Thread/Screw/Hole Size:-
  • Diameter - Inside:0.122" (3.10mm)
  • Diameter - Outside:0.244" (6.20mm)
  • Diameter - Shoulder:0.157" (4.00mm)
  • Thickness - Overall:0.039" (1.00mm)
  • Length - Below Head:0.394" (10.00mm)