Stainless Steel Products 304SA1050-C01
Manufacturer :
Stainless Steel Products
Mfr. Part # :
304SA1050-C01
Description
SAFETY LOCK WIRE .105"X12" 1=1FT
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
304SA1050-C01 PDF
Price is not available, please RFQ
304SA1050-C01 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tube
  • Part Status:Active
  • Type:304 (18-8) Stainless Wire
  • Specifications:0.105" Dia x 12.000" L (2.67mm x 304.80mm), Soft, ASTM A580