Rocom Couplings DTOOO150-S.375-S.250
Manufacturer :
Rocom Couplings
Mfr. Part # :
DTOOO150-S.375-S.250
Description
PRECISION FLEXIBLE SHAFT COUPLIN
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
DTOOO150-S.375-S.250 PDF
Price is not available, please RFQ
DTOOO150-S.375-S.250 Tech Specifications
  • Series:D
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Type:Shaft Coupler
  • Specifications:0.250" (6.35mm) Diameter to 0.375" (9.53mm) Diameter