Rocom Couplings DTOOM150-S10MM-S06MM
Manufacturer :
Rocom Couplings
Mfr. Part # :
DTOOM150-S10MM-S06MM
Description
PRECISION FLEXIBLE SHAFT COUPLIN
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
DTOOM150-S10MM-S06MM PDF
Price is not available, please RFQ
DTOOM150-S10MM-S06MM Tech Specifications
  • Series:D
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Type:Shaft Coupler
  • Specifications:0.236" (6.00mm) Diameter to 0.394" (10.00mm) Diameter