Rocom Couplings BTOOM100-C10MM-C06MM
Manufacturer :
Rocom Couplings
Mfr. Part # :
BTOOM100-C10MM-C06MM
Description
PRECISION FLEXIBLE SHAFT COUPLIN
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
BTOOM100-C10MM-C06MM PDF
Price is not available, please RFQ
BTOOM100-C10MM-C06MM Tech Specifications
  • Series:B
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Type:Shaft Coupler
  • Specifications:0.236" (6.00mm) Diameter to 0.394" (10.00mm) Diameter