Rocom Couplings BTOOO150-C.375-C.250
Manufacturer :
Rocom Couplings
Mfr. Part # :
BTOOO150-C.375-C.250
Description
PRECISION FLEXIBLE SHAFT COUPLIN
Catalog
Structural, Motion Hardware
DataSheet
BTOOO150-C.375-C.250 PDF
Price is not available, please RFQ
BTOOO150-C.375-C.250 Tech Specifications
  • Series:B
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Type:Shaft Coupler
  • Specifications:0.250" (6.35mm) Diameter to 0.375" (9.53mm) Diameter