APM Hexseal RM4X10MM 2701
Manufacturer :
APM Hexseal
Mfr. Part # :
RM4X10MM 2701
Description
MACH SCREW PAN PHILLIPS M4X0.7
Catalog
Screws, Bolts
DataSheet
RM4X10MM 2701 PDF
Price is not available, please RFQ
RM4X10MM 2701 Tech Specifications
  • Series:SEELSKREW®
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Machine Screw
  • Screw Head Type:Pan Head
  • Drive Type:Phillips
  • Features:Self Sealing
  • Thread Size:M4x0.7
  • Head Diameter:0.342" (8.69mm)
  • Head Height:0.120" (3.05mm)
  • Length - Below Head:0.394" (10.00mm)
  • Length - Overall:0.514" (13.06mm)