US Micro Screw M20-35-ML-BSS-UTT
Manufacturer :
US Micro Screw
Mfr. Part # :
M20-35-ML-BSS-UTT
Description
M2X3.5MACH,NLK,SST,BLK,ULTTHN,T5
Catalog
Screws, Bolts
DataSheet
M20-35-ML-BSS-UTT PDF
Price is not available, please RFQ
M20-35-ML-BSS-UTT Tech Specifications
  • Series:usmicroscrew
  • Package:Bag
  • Part Status:Active
  • Type:Machine Screw
  • Screw Head Type:Ultra Thin
  • Drive Type:Torx
  • Features:-
  • Thread Size:M2
  • Head Diameter:0.132" (3.35mm)
  • Head Height:0.014" (0.35mm)
  • Length - Below Head:0.138" (3.50mm)
  • Length - Overall:0.152" (3.85mm)