Fair-Rite Products Corp. 2518061017Y0
Manufacturer :
Fair-Rite Products Corp.
Mfr. Part # :
2518061017Y0
Description
FERRITE BEAD 1806 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
2518061017Y0 PDF
Price is not available, please RFQ
2518061017Y0 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
  • Part Status:Active
  • Filter Type:-
  • Number of Lines:1
  • Impedance @ Frequency:-
  • Current Rating (Max):400mA
  • DC Resistance (DCR) (Max):300mOhm
  • Ratings:-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Package / Case:1806 (4516 Metric)
  • Mounting Type:Surface Mount
  • Height (Max):0.071" (1.80mm)
  • Size / Dimension:0.177" L x 0.063" W (4.50mm x 1.60mm)