CTS Corporation 4400-034LF
Manufacturer :
CTS Corporation
Mfr. Part # :
4400-034LF
Description
CAP FEEDTHRU 100V AXIAL
Catalog
Feed Through Capacitors
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
DataSheet
4400-034LF PDF
Price is not available, please RFQ
4400-034LF Tech Specifications
  • Series:4400
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Capacitance:-
  • Tolerance:-
  • Voltage - Rated:100V
  • Current:10 A
  • DC Resistance (DCR) (Max):-
  • Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
  • Insertion Loss:30dB @ 100MHz
  • Temperature Coefficient:-
  • Ratings:-
  • Mounting Type:-
  • Package / Case:Axial, Bushing
  • Size / Dimension:0.156" Dia x 0.340" L (3.97mm x 8.64mm)