Laird Thermal Systems UT4-7-30-F1
Manufacturer :
Laird Thermal Systems
Mfr. Part # :
UT4-7-30-F1
Description
THERMOELECT
Catalog
Thermal - Thermoelectric, Peltier Modules
DataSheet
UT4-7-30-F1 PDF
Price is not available, please RFQ
UT4-7-30-F1 Tech Specifications
  • Series:UltraTEC™
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Size / Dimension:Square - 30.00mm L x 30.00mm W
  • Qmax @ Th:18.0W @ 25°C
  • Delta Tmax @ Th:70°C @ 25°C
  • Height:4.70mm
  • Number of Stages:1
  • Current - Max:3.8 A
  • Voltage - Max:8.1 V