Laird Thermal Systems UT4-12-30-F2
Manufacturer :
Laird Thermal Systems
Mfr. Part # :
UT4-12-30-F2
Description
THERMOELECT
Catalog
Thermal - Thermoelectric, Peltier Modules
DataSheet
UT4-12-30-F2 PDF
Price is not available, please RFQ
UT4-12-30-F2 Tech Specifications
  • Series:UltraTEC™
  • Package:Bulk
  • Part Status:Obsolete
  • Size / Dimension:Square - 30.00mm L x 30.00mm W
  • Qmax @ Th:12.0W @ 25°C
  • Delta Tmax @ Th:68°C @ 25°C
  • Height:3.20mm
  • Number of Stages:1
  • Current - Max:3.9 A
  • Voltage - Max:14.4 V