Parker Chomerics 61-08-0909-HCS10G
Manufacturer :
Parker Chomerics
Mfr. Part # :
61-08-0909-HCS10G
Description
THERM-A-GAP HCS10G 9X9X0.080"
Catalog
Thermal - Pads, Sheets
DataSheet
61-08-0909-HCS10G PDF
Price is not available, please RFQ
61-08-0909-HCS10G Tech Specifications
  • Series:THERM-A-GAP™ HSC10
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Usage:-
  • Type:Gap Filler Pad, Sheet
  • Shape:Square
  • Outline:228.60mm x 228.60mm
  • Thickness:0.0800" (2.032mm)
  • Material:-
  • Adhesive:-
  • Backing, Carrier:Fiberglass
  • Color:Orange
  • Thermal Resistivity:-
  • Thermal Conductivity:1.0W/m-K