Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-12D-201-C3-R0
Manufacturer :
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Mfr. Part # :
ATS-12D-201-C3-R0
Description
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412
Catalog
Thermal - Heat Sinks
DataSheet
ATS-12D-201-C3-R0 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-12D-201-C3-R0 Tech Specifications
  • Series:pushPIN™
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Top Mount
  • Package Cooled:Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
  • Attachment Method:Push Pin
  • Shape:Square, Fins
  • Length:1.969" (50.00mm)
  • Width:1.969" (50.00mm)
  • Diameter:-
  • Fin Height:0.472" (12.00mm)
  • Power Dissipation @ Temperature Rise:-
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow:8.29°C/W @ 100 LFM