Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-10E-55-C2-R0
Mfr. Part # :
ATS-10E-55-C2-R0
Description
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB T766
DataSheet
ATS-10E-55-C2-R0 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-10E-55-C2-R0 Tech Specifications
  • Series:pushPIN™
  • Package:Tray
  • Shape:Square, Fins
  • Length:1.378" (35.00mm)
  • Width:1.378" (35.00mm)
  • Diameter:-
  • Fin Height:0.394" (10.00mm)
  • Power Dissipation @ Temperature Rise:-
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow:23.98°C/W @ 100 LFM