Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-20A-143-C2-R0
Manufacturer :
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Mfr. Part # :
ATS-20A-143-C2-R0
Description
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766
Catalog
Thermal - Heat Sinks
DataSheet
ATS-20A-143-C2-R0 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-20A-143-C2-R0 Tech Specifications
  • Series:pushPIN™
  • Package:Tray
  • Part Status:Active
  • Type:Top Mount
  • Package Cooled:Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
  • Attachment Method:Push Pin
  • Shape:Square, Fins
  • Length:1.181" (30.00mm)
  • Width:1.181" (30.00mm)
  • Diameter:-
  • Fin Height:0.790" (20.00mm)
  • Power Dissipation @ Temperature Rise:-
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow:7.33°C/W @ 100 LFM