Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-20H-25-C3-R0
Mfr. Part # :
ATS-20H-25-C3-R0
Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
DataSheet
ATS-20H-25-C3-R0 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-20H-25-C3-R0 Tech Specifications
  • Series:pushPIN™
  • Package:Bulk
  • Shape:Square, Fins
  • Length:2.362" (60.00mm)
  • Width:2.362" (60.00mm)
  • Diameter:-
  • Fin Height:0.984" (25.00mm)
  • Power Dissipation @ Temperature Rise:-
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow:6.32°C/W @ 100 LFM