Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-20F-135-C2-R0
Mfr. Part # :
ATS-20F-135-C2-R0
Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T766
DataSheet
ATS-20F-135-C2-R0 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-20F-135-C2-R0 Tech Specifications
  • Series:pushPIN™
  • Package:Tray
  • Shape:Square, Fins
  • Length:2.756" (70.00mm)
  • Width:2.756" (70.00mm)
  • Diameter:-
  • Fin Height:0.790" (20.00mm)
  • Power Dissipation @ Temperature Rise:-
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow:3.00°C/W @ 100 LFM