Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-10C-153-C3-R0
Mfr. Part # :
ATS-10C-153-C3-R0
Description
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T412
DataSheet
ATS-10C-153-C3-R0 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-10C-153-C3-R0 Tech Specifications
  • Series:pushPIN™
  • Package:Bulk
  • Shape:Square, Fins
  • Length:1.575" (40.00mm)
  • Width:1.575" (40.00mm)
  • Diameter:-
  • Fin Height:0.394" (10.00mm)
  • Power Dissipation @ Temperature Rise:-
  • Thermal Resistance @ Forced Air Flow:12.06°C/W @ 100 LFM