Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L100S39W-232
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L100S39W-232
Description
FLAT HEATPIPE 39W 5.9X4X100MM
DataSheet
ATS-HP-F5L100S39W-232 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L100S39W-232 Tech Specifications
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Flat
  • Wick Type:Sintered
  • Length:3.937" (100.00mm)
  • Width:0.232" (5.90mm)
  • Height:0.157" (4.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C