Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L350S13W-305
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L350S13W-305
Description
FLAT HEATPIPE 13W 7.6X3.8X350MM
DataSheet
ATS-HP-F6L350S13W-305 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L350S13W-305 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:13.780" (350.00mm)
  • Width:0.300" (7.61mm)
  • Height:0.150" (3.80mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C