Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L70S56W-239
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L70S56W-239
Description
FLAT HEATPIPE 56W 8.6X2X70MM
DataSheet
ATS-HP-F6L70S56W-239 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L70S56W-239 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.756" (70.00mm)
  • Width:0.339" (8.60mm)
  • Height:0.079" (2.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C