Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L150S24W-217
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L150S24W-217
Description
FLAT HEATPIPE 24W 6.4X3X150MM
DataSheet
ATS-HP-F5L150S24W-217 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L150S24W-217 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:5.906" (150.00mm)
  • Width:0.254" (6.44mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C