Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F4L70S41W-192
Mfr. Part # :
ATS-HP-F4L70S41W-192
Description
FLAT HEATPIPE 41W 4.8X3X70MM
DataSheet
ATS-HP-F4L70S41W-192 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F4L70S41W-192 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:51.6W @ 70mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.756" (70.00mm)
  • Width:0.190" (4.83mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C