Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L300S23W-458
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L300S23W-458
Description
FLAT HEATPIPE 23W 9.5X6.5X300MM
DataSheet
ATS-HP-F8L300S23W-458 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L300S23W-458 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:11.811" (300.00mm)
  • Width:0.372" (9.45mm)
  • Height:0.256" (6.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C