Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L350S10W-213
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L350S10W-213
Description
FLAT HEATPIPE 10W 6.7X2.5X350MM
DataSheet
ATS-HP-F5L350S10W-213 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L350S10W-213 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:12.0W @ 350mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:13.780" (350.00mm)
  • Width:0.263" (6.69mm)
  • Height:0.098" (2.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C