Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L450S14W-398
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L450S14W-398
Description
FLAT HEATPIPE 14W 10.9X3.8X450MM
DataSheet
ATS-HP-F8L450S14W-398 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L450S14W-398 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:17.717" (450.00mm)
  • Width:0.428" (10.86mm)
  • Height:0.150" (3.80mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C