Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L250S17W-271
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L250S17W-271
Description
FLAT HEATPIPE 17W 8.1X2.8X250MM
DataSheet
ATS-HP-F6L250S17W-271 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L250S17W-271 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:0.320" (8.13mm)
  • Height:0.110" (2.80mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C