Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L400S16W-442
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L400S16W-442
Description
FLAT HEATPIPE 16W 10.1X5X400MM
DataSheet
ATS-HP-F8L400S16W-442 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L400S16W-442 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:15.748" (400.00mm)
  • Width:0.398" (10.11mm)
  • Height:0.197" (5.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C