Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L250S20W-343
Manufacturer :
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L250S20W-343
Description
FLAT HEATPIPE 20W 7X5X250MM
Catalog
Thermal - Heat Pipes, Vapor Chambers
DataSheet
ATS-HP-F6L250S20W-343 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L250S20W-343 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Heat Pipe
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:0.274" (6.95mm)
  • Height:0.197" (5.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C