Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F4L350S8W-198
Mfr. Part # :
ATS-HP-F4L350S8W-198
Description
FLAT HEATPIPE 8W 4.8X3X350MM
DataSheet
ATS-HP-F4L350S8W-198 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F4L350S8W-198 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:10.3W @ 350mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:13.780" (350.00mm)
  • Width:0.190" (4.83mm)
  • Height:0.118" (3.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C