Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L200S34W-456
Manufacturer :
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L200S34W-456
Description
FLAT HEATPIPE 34W 9.5X6.5X200MM
Catalog
Thermal - Heat Pipes, Vapor Chambers
DataSheet
ATS-HP-F8L200S34W-456 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L200S34W-456 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Heat Pipe
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:7.874" (200.00mm)
  • Width:0.372" (9.45mm)
  • Height:0.256" (6.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C