Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L500S13W-453
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L500S13W-453
Description
FLAT HEATPIPE 13W 9.6X6X500MM
DataSheet
ATS-HP-F8L500S13W-453 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L500S13W-453 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:19.685" (500.00mm)
  • Width:0.378" (9.60mm)
  • Height:0.236" (6.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C