Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L100S49W-332
Manufacturer :
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L100S49W-332
Description
FLAT HEATPIPE 49W 7.1X4.8X100MM
Catalog
Thermal - Heat Pipes, Vapor Chambers
DataSheet
ATS-HP-F6L100S49W-332 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L100S49W-332 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Heat Pipe
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:3.937" (100.00mm)
  • Width:0.278" (7.07mm)
  • Height:0.189" (4.80mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C