Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L350S18W-423
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L350S18W-423
Description
FLAT HEATPIPE 18W 10.4X4.5X350MM
DataSheet
ATS-HP-F8L350S18W-423 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L350S18W-423 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:13.780" (350.00mm)
  • Width:0.407" (10.35mm)
  • Height:0.177" (4.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C