Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L75S76W-355
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L75S76W-355
Description
FLAT HEATPIPE 76W 11.4X2.5X75MM
DataSheet
ATS-HP-F8L75S76W-355 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L75S76W-355 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.953" (75.00mm)
  • Width:0.449" (11.41mm)
  • Height:0.098" (2.50mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C