Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L400S12W-322
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L400S12W-322
Description
FLAT HEATPIPE 12W 7.4X4.3X400MM
DataSheet
ATS-HP-F6L400S12W-322 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L400S12W-322 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:15.748" (400.00mm)
  • Width:0.289" (7.35mm)
  • Height:0.169" (4.30mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C