Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L150S40W-374
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L150S40W-374
Description
FLAT HEATPIPE 40W 11.1X3.2X150MM
DataSheet
ATS-HP-F8L150S40W-374 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L150S40W-374 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:5.906" (150.00mm)
  • Width:0.435" (11.05mm)
  • Height:0.126" (3.20mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C