Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D6L300G30W-006
Mfr. Part # :
ATS-HP-D6L300G30W-006
Description
ROUND HEATPIPE 30W 6X300MM
DataSheet
ATS-HP-D6L300G30W-006 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D6L300G30W-006 Tech Specifications
  • Shape:Round
  • Power - Cooling:53.0W @ 300mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Grooved
  • Length:11.811" (300.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.236" (6.00mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C