Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F6L250S16W-243
Mfr. Part # :
ATS-HP-F6L250S16W-243
Description
FLAT HEATPIPE 16W 8.6X2X250MM
DataSheet
ATS-HP-F6L250S16W-243 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F6L250S16W-243 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:9.843" (250.00mm)
  • Width:0.339" (8.60mm)
  • Height:0.079" (2.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C