Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F8L350S18W-405
Mfr. Part # :
ATS-HP-F8L350S18W-405
Description
FLAT HEATPIPE 18W 10.7X4X350MM
DataSheet
ATS-HP-F8L350S18W-405 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F8L350S18W-405 Tech Specifications
  • Wick Type:Sintered
  • Length:13.780" (350.00mm)
  • Width:0.419" (10.65mm)
  • Height:0.157" (4.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C