Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-F5L400S8W-206
Mfr. Part # :
ATS-HP-F5L400S8W-206
Description
FLAT HEATPIPE 8W 7X2X400MM
DataSheet
ATS-HP-F5L400S8W-206 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-F5L400S8W-206 Tech Specifications
  • Shape:Flat
  • Power - Cooling:10.0W @ 400mm
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:15.748" (400.00mm)
  • Width:0.274" (6.95mm)
  • Height:0.079" (2.00mm)
  • Diameter:-
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C