Advanced Thermal Solutions, Inc. ATS-HP-D3L70S26W-111
Manufacturer :
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Mfr. Part # :
ATS-HP-D3L70S26W-111
Description
ROUND HEATPIPE 27W 3X70MM
Catalog
Thermal - Heat Pipes, Vapor Chambers
DataSheet
ATS-HP-D3L70S26W-111 PDF
Price is not available, please RFQ
ATS-HP-D3L70S26W-111 Tech Specifications
  • Series:-
  • Package:Bulk
  • Part Status:Active
  • Type:Heat Pipe
  • Attachment Method:Epoxy or Solder
  • Shape:Round
  • Power - Cooling:-
  • Thermal Resistance:-
  • Wick Type:Sintered
  • Length:2.756" (70.00mm)
  • Width:-
  • Height:-
  • Diameter:0.118" (3.00mm) OD
  • Operating Temperature:30°C ~ 120°C